Murata Electronics CFULA455KG1Y-B0
Part No.:
CFULA455KG1Y-B0
Manufacturer:
Murata Electronics
Category:
Ceramic Filters
Package:
Cube, 3 PC Pin
Datasheet:
CFULA455KG1Y-B0.pdf
Description:
FILTER
Shipping
CFULA455KG1Y-B0 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Murata Electronics
Series:
CFULA_Y
Package/Case:
Cube, 3 PC Pin
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Frequency:
455kHz
Impedance:
2kOhm
Bandwidth:
4.5 kHz
Insertion Loss:
10dB
Filter Type:
Mounting Type:
Through Hole
Size / Dimension:
0.315" L x 0.276" W (8.00mm x 7.00mm)
Height (Max):
0.299" (7.60mm)