Murata Electronics CFUKF455KC4X-R0
Part No.:
CFUKF455KC4X-R0
Manufacturer:
Murata Electronics
Category:
Ceramic Filters
Package:
3-SMD, J-Lead
Datasheet:
CFUKF455KC4X-R0.pdf
Description:
CER FILTER 455KHZ
Shipping
CFUKF455KC4X-R0 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Murata Electronics
Series:
CFUKF
Package/Case:
3-SMD, J-Lead
Packaging:
Cut Tape (CT)
Product Status:
Obsolete
Frequency:
1.5kHz
Impedance:
1kOhm
Bandwidth:
12.5 kHz
Insertion Loss:
6dB
Filter Type:
Mounting Type:
Surface Mount
Size / Dimension:
0.295" L x 0.236" W (7.50mm x 6.00mm)
Height (Max):
0.157" (4.00mm)