YAGEO CFR-50JB-52-200K
Part No.:
CFR-50JB-52-200K
Manufacturer:
YAGEO
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Datasheet:
CFR-50JB-52-200K.pdf
Description:
RES 200K OHM 5% 1/2W AXIAL
Shipping
CFR-50JB-52-200K Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
YAGEO
Series:
CFR
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Resistance:
200 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Composition:
Carbon Film
Features:
Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:
0/ -700ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
Axial
Size / Dimension:
0.130" Dia x 0.354" L (3.30mm x 9.00mm)