YAGEO CFR-25JT-52-1M
Part No.:
CFR-25JT-52-1M
Datasheet:
CFR-25JT-52-1M.pdf
Description:
RES 1M OHM 5% 1/4W AXIAL
Shipping
CFR-25JT-52-1M Specifications
Packaging:
Cut Tape (CT)
Resistance:
1 MOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
0/ -1500ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)