YAGEO CFR-25JB-52-6K2
Part No.:
CFR-25JB-52-6K2
Datasheet:
CFR-25JB-52-6K2.pdf
Description:
RES 6.2K OHM 5% 1/4W AXIAL
Shipping
CFR-25JB-52-6K2 Specifications
Resistance:
6.2 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
-500/ +350ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)