Cincon Electronics Co. LTD CFM25S120-T
Part No.:
CFM25S120-T
Datasheet:
CFM25S120-T.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 12V 25W
Shipping
CFM25S120-T Specifications
Series:
CFM25S (25W)
Product Status:
Active
Voltage - Input:
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1:
12V
Current - Output 1:
2.1 A
Power (Watts):
25W
Applications:
Household Appliances, ITE (Commercial)
Voltage - Isolation:
3 kV
Operating Temperature:
-30°C ~ 70°C (With Derating)
Features:
Universal Input
Size / Dimension:
2.78" L x 1.10" W x 0.91" H (70.5mm x 27.9mm x 23.0mm)