Stackpole Electronics Inc CFM14JT200R
Part No.:
CFM14JT200R
Manufacturer:
Stackpole Electronics Inc
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Datasheet:
CFM14JT200R.pdf
Description:
RES 200 OHM 5% 1/4W AXIAL
Shipping
CFM14JT200R Specifications
Manufacturer:
Stackpole Electronics Inc
Series:
CFM
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Resistance:
200 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Composition:
Carbon Film
Features:
Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient:
0/ -400ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
Axial
Size / Dimension:
0.067" Dia x 0.130" L (1.70mm x 3.30mm)