Stackpole Electronics Inc CFM14JT1K50
Part No.:
CFM14JT1K50
Datasheet:
CFM14JT1K50.pdf
Description:
RES 1.5K OHM 5% 1/4W AXIAL
Shipping
CFM14JT1K50 Specifications
Resistance:
1.5 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
0/ -400ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.067" Dia x 0.130" L (1.70mm x 3.30mm)