Stackpole Electronics Inc CFM12JT62K0
Part No.:
CFM12JT62K0
Datasheet:
CFM12JT62K0.pdf
Description:
RES 62K OHM 5% 1/2W AXIAL
Shipping
CFM12JT62K0 Specifications
Resistance:
62 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
0/ -500ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.091" Dia x 0.256" L (2.30mm x 6.50mm)