Stackpole Electronics Inc CFM12JT300R
Part No.:
CFM12JT300R
Datasheet:
CFM12JT300R.pdf
Description:
RES 300 OHM 5% 1/2W AXIAL
Shipping
CFM12JT300R Specifications
Resistance:
300 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
0/ -400ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.091" Dia x 0.256" L (2.30mm x 6.50mm)