JKL Components Corp. CF26346-37B
Part No.:
CF26346-37B
Manufacturer:
JKL Components Corp.
Category:
Cold Cathode Fluorescent (CCFL) & UV Lamps
Package:
Datasheet:
CF26346-37B.pdf
Description:
CCFL WH LAMP 1450V 6MA 2.6X346MM
Shipping
CF26346-37B Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
JKL Components Corp.
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Type:
CCFL, Tri-Phosphor RGB White Lamp
Voltage:
1450V (Start), 700V (Operating)
Current:
6 mA
Output:
36000 cd/m2
Size / Dimension:
2.6mm x 346mm