Lumimax Optoelectronic Technology CF1W3K3JT
Part No.:
CF1W3K3JT
Datasheet:
CF1W3K3JT.pdf
Description:
RES 3.3K OHM 5% 1W AXIAL
Shipping
CF1W3K3JT Specifications
Resistance:
3.3 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±350ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.177" Dia x 0.453" L (4.50mm x 11.50mm)