Lumimax Optoelectronic Technology CF1W10MJTB
Part No.:
CF1W10MJTB
Datasheet:
CF1W10MJTB.pdf
Description:
RES 10M OHM 5% 1W AXIAL
Shipping
CF1W10MJTB Specifications
Resistance:
10 MOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
0/ -1500ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.177" Dia x 0.453" L (4.50mm x 11.50mm)