Stackpole Electronics Inc CF18JT390K
Part No.:
CF18JT390K
Datasheet:
CF18JT390K.pdf
Description:
RES 390K OHM 5% 1/8W AXIAL
Shipping
CF18JT390K Specifications
Resistance:
390 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient:
0/ -850ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.067" Dia x 0.130" L (1.70mm x 3.30mm)