Stackpole Electronics Inc CF18JT150R
Part No.:
CF18JT150R
Datasheet:
CF18JT150R.pdf
Description:
RES 150 OHM 5% 1/8W AXIAL
Shipping
CF18JT150R Specifications
Resistance:
150 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient:
0/ -400ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.067" Dia x 0.130" L (1.70mm x 3.30mm)