Stackpole Electronics Inc CF14JT360R
Part No.:
CF14JT360R
Datasheet:
CF14JT360R.pdf
Description:
RES 360 OHM 5% 1/4W AXIAL
Shipping
CF14JT360R Specifications
Resistance:
360 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
0/ -400ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.091" Dia x 0.236" L (2.30mm x 6.00mm)