Lumimax Optoelectronic Technology CF1/2W10KJT
Part No.:
CF1/2W10KJT
Manufacturer:
Lumimax Optoelectronic Technology
Datasheet:
CF1/2W10KJT.pdf
Description:
RES 10K OHM 5% 1/2W AXIAL
Shipping
CF1/2W10KJT Specifications
Manufacturer:
Packaging:
Tape & Box (TB)
Resistance:
10 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
-500/ +350ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.126" Dia x 0.354" L (3.20mm x 9.00mm)