Stackpole Electronics Inc CF12JT620R
Part No.:
CF12JT620R
Datasheet:
CF12JT620R.pdf
Description:
RES 620 OHM 5% 1/2W AXIAL
Shipping
CF12JT620R Specifications
Resistance:
620 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
0/ -400ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.106" Dia x 0.335" L (2.70mm x 8.50mm)