SL POWER / Advanced Energy CENB1080A1503F01
Part No.:
CENB1080A1503F01
Datasheet:
CENB1080A1503F01.pdf
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 78W
Shipping
CENB1080A1503F01 Specifications
Series:
CENB1080 (80W)
Form:
Desktop (Class I)
Voltage - Input:
100 ~ 240 VAC
Voltage - Output:
15V
Current - Output (Max):
5.2A
Power (Watts):
78 W
No Load Power Consumption:
300mW (Max)
Operating Temperature:
0°C ~ 40°C
Output Connector:
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Cord Length:
70.9" (1.80m)
Input Connector:
IEC 320-C14
Features:
Size / Dimension:
5.17" L x 2.84" W x 1.70" H (131.3mm x 72.2mm x 43.2mm)