SL POWER / Advanced Energy CENB1030A1503B01
Part No.:
CENB1030A1503B01
Datasheet:
CENB1030A1503B01.pdf
Description:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 15V 30W
Shipping
CENB1030A1503B01 Specifications
Series:
CENB1030 (30W)
Region Utilized:
North America
Form:
Wall Mount (Class II)
Input Type:
Fixed Blade
Voltage - Input:
100 ~ 240 VAC
Voltage - Output:
15V
Current - Output (Max):
2A
Power (Watts):
30 W
No Load Power Consumption:
300mW (Max)
Operating Temperature:
0°C ~ 40°C
Output Connector:
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Cord Length:
59" (1.50m)
Input Connector:
NEMA 1-15P
Features:
Size / Dimension:
3.78" L x 2.17" W x 1.32" H (96.0mm x 55.0mm x 33.6mm)