SL POWER / Advanced Energy CENB1010A1803B01
Part No.:
CENB1010A1803B01
Datasheet:
CENB1010A1803B01.pdf
Description:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 18V 12W
Shipping
CENB1010A1803B01 Specifications
Series:
CENB1010 (10W)
Region Utilized:
North America
Form:
Wall Mount (Class II)
Input Type:
Fixed Blade, Multi-Blade (Sold Separately)
Voltage - Input:
100 ~ 240 VAC
Voltage - Output:
18V
Current - Output (Max):
670mA
Power (Watts):
12 W
No Load Power Consumption:
300mW (Max)
Operating Temperature:
0°C ~ 40°C
Output Connector:
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Cord Length:
59" (1.50m)
Input Connector:
NEMA 1-15P, Multi-Blade (Sold Separately)
Features:
Size / Dimension:
3.27" L x 1.85" W x 1.50" H (83.0mm x 47.0mm x 38.0mm)