Cornell Dubilier Knowles CDV30FK471JO3
Part No.:
CDV30FK471JO3
Datasheet:
CDV30FK471JO3.pdf
Description:
CAP MICA 470PF 5% 2500V RADIAL
Shipping
CDV30FK471JO3 Specifications
Capacitance:
470 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
2.5 kV
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lead Spacing:
0.437" (11.10mm)
Size / Dimension:
0.780" L x 0.272" W (19.80mm x 6.90mm)
Height - Seated (Max):
0.870" (22.10mm)