Cornell Dubilier Knowles CDV30FK121JO3F
Part No.:
CDV30FK121JO3F
Datasheet:
CDV30FK121JO3F.pdf
Description:
CAP MICA 120PF 5% 2500V RADIAL
Shipping
CDV30FK121JO3F Specifications
Capacitance:
120 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
2.5 kV
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lead Spacing:
0.438" (11.10mm)
Size / Dimension:
0.780" L x 0.250" W (19.80mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max):
0.858" (21.80mm)