Cornell Dubilier Knowles CDV30FJ471JO3F
Part No.:
CDV30FJ471JO3F
Datasheet:
CDV30FJ471JO3F.pdf
Description:
CAP MICA 470PF 5% 2000V RADIAL
Shipping
CDV30FJ471JO3F Specifications
Capacitance:
470 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
2 kV
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lead Spacing:
0.438" (11.10mm)
Size / Dimension:
0.770" L x 0.260" W (19.60mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max):
0.870" (22.10mm)