Cornell Dubilier Knowles CDV30FJ392FO3
Part No.:
CDV30FJ392FO3
Datasheet:
CDV30FJ392FO3.pdf
Shipping
CDV30FJ392FO3 Specifications
Capacitance:
3900 pF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
2 kV
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lead Spacing:
0.437" (11.10mm)
Size / Dimension:
0.831" L x 0.461" W (21.10mm x 11.70mm)
Height - Seated (Max):
0.929" (23.60mm)