Cornell Dubilier Knowles CDV30FJ332FO3F
Part No.:
CDV30FJ332FO3F
Datasheet:
CDV30FJ332FO3F.pdf
Shipping
CDV30FJ332FO3F Specifications
Capacitance:
3300 pF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
2 kV
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lead Spacing:
0.437" (11.10mm)
Size / Dimension:
0.819" L x 0.441" W (20.80mm x 11.20mm)
Height - Seated (Max):
0.921" (23.40mm)