Cornell Dubilier Knowles CDV30FH822FO3
Part No.:
CDV30FH822FO3
Datasheet:
CDV30FH822FO3.pdf
Shipping
CDV30FH822FO3 Specifications
Capacitance:
8200 pF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
1.5 kV
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lead Spacing:
0.437" (11.10mm)
Size / Dimension:
0.839" L x 0.461" W (21.30mm x 11.70mm)
Height - Seated (Max):
0.929" (23.60mm)