Cornell Dubilier Knowles CDV30FH682GO3
Part No.:
CDV30FH682GO3
Datasheet:
CDV30FH682GO3.pdf
Shipping
CDV30FH682GO3 Specifications
Capacitance:
6800 pF
Tolerance:
±2%
Voltage - Rated:
1.5 kV
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lead Spacing:
0.437" (11.10mm)
Size / Dimension:
0.831" L x 0.421" W (21.10mm x 10.70mm)
Height - Seated (Max):
0.921" (23.40mm)