Cornell Dubilier Knowles CDV30FH562GO3
Part No.:
CDV30FH562GO3
Datasheet:
CDV30FH562GO3.pdf
Shipping
CDV30FH562GO3 Specifications
Capacitance:
5600 pF
Tolerance:
±2%
Voltage - Rated:
1.5 kV
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lead Spacing:
0.437" (11.10mm)
Size / Dimension:
0.819" L x 0.402" W (20.80mm x 10.20mm)
Height - Seated (Max):
0.909" (23.10mm)