Cornell Dubilier Knowles CDV30FH472JO3F
Part No.:
CDV30FH472JO3F
Datasheet:
CDV30FH472JO3F.pdf
Description:
CAP MICA 4700PF 5% 1500V RADIAL
Shipping
CDV30FH472JO3F Specifications
Capacitance:
4700 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
1.5 kV
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lead Spacing:
0.438" (11.10mm)
Size / Dimension:
0.810" L x 0.380" W (20.60mm x 9.70mm)
Height - Seated (Max):
0.902" (22.90mm)