Cornell Dubilier Knowles CDV30FH472FO3F
Part No.:
CDV30FH472FO3F
Datasheet:
CDV30FH472FO3F.pdf
Shipping
CDV30FH472FO3F Specifications
Capacitance:
4700 pF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
1.5 kV
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lead Spacing:
0.437" (11.10mm)
Size / Dimension:
0.811" L x 0.382" W (20.60mm x 9.70mm)
Height - Seated (Max):
0.902" (22.90mm)