Cornell Dubilier Knowles CDV30FH221JO3F
Part No.:
CDV30FH221JO3F
Datasheet:
CDV30FH221JO3F.pdf
Description:
CAP MICA 220PF 5% 1.5KV RADIAL
Shipping
CDV30FH221JO3F Specifications
Capacitance:
220 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
1.5 kV
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lead Spacing:
0.437" (11.10mm)
Size / Dimension:
0.772" L x 0.252" W (19.60mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max):
0.850" (21.60mm)