Cornell Dubilier Knowles CDV30FF822GO3F
Part No.:
CDV30FF822GO3F
Datasheet:
CDV30FF822GO3F.pdf
Shipping
CDV30FF822GO3F Specifications
Capacitance:
8200 pF
Tolerance:
±2%
Voltage - Rated:
1 kV
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Mounting Type:
Through Hole
Lead Spacing:
0.437" (11.10mm)
Features:
General Purpose
Size / Dimension:
0.811" L x 0.390" W (20.60mm x 9.90mm)
Height - Seated (Max):
0.902" (22.90mm)