Cornell Dubilier Knowles CDV30FF682GO3F
Part No.:
CDV30FF682GO3F
Datasheet:
CDV30FF682GO3F.pdf
Shipping
CDV30FF682GO3F Specifications
Capacitance:
6800 pF
Tolerance:
±2%
Voltage - Rated:
1 kV
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lead Spacing:
0.437" (11.10mm)
Size / Dimension:
0.799" L x 0.358" W (20.30mm x 9.10mm)
Height - Seated (Max):
0.890" (22.60mm)