Cornell Dubilier Knowles CDV30FF562FO3F
Part No.:
CDV30FF562FO3F
Datasheet:
CDV30FF562FO3F.pdf
Shipping
CDV30FF562FO3F Specifications
Capacitance:
5600 pF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
1 kV
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lead Spacing:
0.437" (11.10mm)
Size / Dimension:
0.799" L x 0.339" W (20.30mm x 8.60mm)
Height - Seated (Max):
0.890" (22.60mm)