Cornell Dubilier Knowles CDV30FF512JO3F
Part No.:
CDV30FF512JO3F
Datasheet:
CDV30FF512JO3F.pdf
Description:
CAP MICA 5100PF 5% 1000V RADIAL
Shipping
CDV30FF512JO3F Specifications
Capacitance:
5100 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
1 kV
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lead Spacing:
0.437" (11.10mm)
Size / Dimension:
0.791" L x 0.331" W (20.10mm x 8.40mm)
Height - Seated (Max):
0.882" (22.40mm)