Cornell Dubilier Knowles CDV30FF131JO3F
Part No.:
CDV30FF131JO3F
Manufacturer:
Cornell Dubilier Knowles
Category:
Mica and PTFE Capacitors
Package:
Radial
Datasheet:
CDV30FF131JO3F.pdf
Description:
CAP MICA 130PF 5% 1000V RADIAL
Shipping
CDV30FF131JO3F Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Cornell Dubilier Knowles
Series:
CDV30
Package/Case:
Radial
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Capacitance:
130 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
1 kV
Dielectric Material:
Mica
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C