Cornell Dubilier Knowles CDV30FF123JO3
Part No.:
CDV30FF123JO3
Datasheet:
CDV30FF123JO3.pdf
Description:
CAP MICA 0.012F 5% 1000V RADIAL
Shipping
CDV30FF123JO3 Specifications
Capacitance:
0.012 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
1 kV
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lead Spacing:
0.437" (11.10mm)
Size / Dimension:
0.831" L x 0.461" W (21.10mm x 11.70mm)
Height - Seated (Max):
0.921" (23.40mm)