Cornell Dubilier Knowles CDV30FF103FO3F
Part No.:
CDV30FF103FO3F
Datasheet:
CDV30FF103FO3F.pdf
Shipping
CDV30FF103FO3F Specifications
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
1 kV
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lead Spacing:
0.437" (11.10mm)
Size / Dimension:
0.819" L x 0.421" W (20.80mm x 10.70mm)
Height - Seated (Max):
0.909" (23.10mm)