Cornell Dubilier Knowles CDV19FF821JO3F
Part No.:
CDV19FF821JO3F
Datasheet:
CDV19FF821JO3F.pdf
Description:
CAP MICA 820PF 5% 1KV RADIAL
Shipping
CDV19FF821JO3F Specifications
Capacitance:
820 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
1 kV
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lead Spacing:
0.343" (8.70mm)
Size / Dimension:
0.661" L x 0.228" W (16.80mm x 5.80mm)
Height - Seated (Max):
0.532" (13.50mm)