Cornell Dubilier Knowles CDV19FF681JO3
Part No.:
CDV19FF681JO3
Datasheet:
CDV19FF681JO3.pdf
Description:
CAP MICA 680PF 5% 1KV RADIAL
Shipping
CDV19FF681JO3 Specifications
Capacitance:
680 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
1 kV
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lead Spacing:
0.343" (8.70mm)
Size / Dimension:
0.661" L x 0.220" W (16.80mm x 5.60mm)
Height - Seated (Max):
0.520" (13.20mm)