Cornell Dubilier Knowles CDV19FF391JO3F
Part No.:
CDV19FF391JO3F
Datasheet:
CDV19FF391JO3F.pdf
Description:
CAP MICA 390PF 5% 1KV RADIAL
Shipping
CDV19FF391JO3F Specifications
Capacitance:
390 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
1 kV
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lead Spacing:
0.343" (8.70mm)
Features:
General Purpose
Size / Dimension:
0.650" L x 0.201" W (16.50mm x 5.10mm)
Height - Seated (Max):
0.512" (13.00mm)