Cornell Dubilier Knowles CDV19FF301JO3F
Part No.:
CDV19FF301JO3F
Datasheet:
CDV19FF301JO3F.pdf
Description:
CAP MICA 300PF 5% 1KV RADIAL
Shipping
CDV19FF301JO3F Specifications
Capacitance:
300 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
1 kV
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lead Spacing:
0.343" (8.70mm)