Cornell Dubilier Knowles CDV19FF222JO3
Part No.:
CDV19FF222JO3
Datasheet:
CDV19FF222JO3.pdf
Description:
CAP MICA 2200PF 5% 1KV RADIAL
Shipping
CDV19FF222JO3 Specifications
Capacitance:
2200 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
1 kV
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lead Spacing:
0.343" (8.70mm)
Size / Dimension:
0.689" L x 0.311" W (17.50mm x 7.90mm)
Height - Seated (Max):
0.559" (14.20mm)