Cornell Dubilier Knowles CDV19FF102JO3
Part No.:
CDV19FF102JO3
Datasheet:
CDV19FF102JO3.pdf
Description:
CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL
Shipping
CDV19FF102JO3 Specifications
Capacitance:
1000 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
1 kV
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lead Spacing:
0.343" (8.70mm)
Size / Dimension:
0.669" L x 0.252" W (17.00mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max):
0.532" (13.50mm)