Cornell Dubilier Knowles CDV16FF151JO3F
Part No.:
CDV16FF151JO3F
Datasheet:
CDV16FF151JO3F.pdf
Description:
CAP MICA 150PF 5% 1KV RADIAL
Shipping
CDV16FF151JO3F Specifications
Capacitance:
150 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
1 kV
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Lead Spacing:
0.232" (5.90mm)
Features:
RF, High Frequency
Size / Dimension:
0.429" L x 0.150" W (10.90mm x 3.80mm)
Height - Seated (Max):
0.461" (11.70mm)