Cornell Dubilier Knowles CDS30FC303JO3
Part No.:
CDS30FC303JO3
Datasheet:
CDS30FC303JO3.pdf
Description:
CAP MICA 0.03UF 5% 300V RADIAL
Shipping
CDS30FC303JO3 Specifications
Capacitance:
0.03 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
300 V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lead Spacing:
0.438" (11.10mm)
Size / Dimension:
0.760" L x 0.390" W (19.30mm x 9.90mm)
Height - Seated (Max):
0.831" (21.10mm)