Same Sky (Formerly CUI Devices) CDS-2357-32-SP
Part No.:
CDS-2357-32-SP
Manufacturer:
Same Sky (Formerly CUI Devices)
Category:
Speakers
Package:
Datasheet:
CDS-2357-32-SP.pdf
Description:
SPEAKR 32OHM 500MW TOP PORT 87DB
Shipping
CDS-2357-32-SP Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Series:
CDS
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Technology:
Magnetic
Type:
General Purpose
Frequency Range:
640 Hz ~ 10 kHz
Frequency - Self Resonant:
800Hz
Impedance:
32 Ohms
Efficiency - dBA:
87.00
Efficiency - Testing:
100mW/100mm
Efficiency - Type:
Sound Pressure Level (SPL)
Power - Rated:
500 mW
Power - Max:
1 W
Port Location:
Top
Shape:
Round
Material - Cone:
Polyethylene Terephthalate (PET)
Material - Magnet:
Nd-Fe-B
Ingress Protection:
Ratings:
Termination:
Solder Pads
Size / Dimension:
0.906" Dia (23.00mm)