Luminus Devices Inc. CDM-6-3018-90-18-DW02
Part No.:
CDM-6-3018-90-18-DW02
Manufacturer:
Luminus Devices Inc.
Category:
LED COBs, Engines, Modules, Strips
Package:
Datasheet:
CDM-6-3018-90-18-DW02.pdf
Description:
LED MOD CDM WARM WHT RECT 3000K
Shipping
CDM-6-3018-90-18-DW02 Specifications
Manufacturer:
Luminus Devices Inc.
Series:
CDM, Human Centric (HCL)
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Type:
LED Module
Color:
White, Warm
CCT (K):
1800K ~ 3000K
Wavelength:
Configuration:
Rectangle
Luminous Flux @ Current/Temperature:
438lm (Typ)
Current - Test:
300mA
Temperature - Test:
85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ):
17.8V
Lumens/Watt @ Current - Test:
82 lm/W
Current - Max:
440mA
CRI (Color Rendering Index):
90
Viewing Angle:
130°
Features:
Dimming - Warm
Size / Dimension:
15.00mm L x 12.00mm W
Height:
1.58mm
Light Emitting Surface (LES):
6.80mm Dia