Century Spring Corp CDM-238207CS
Part No.:
CDM-238207CS
Manufacturer:
Century Spring Corp
Category:
Standard Washers
Package:
Datasheet:
CDM-238207CS.pdf
Description:
DISC O=0.906, I=0.323, T=0.0276
Shipping
CDM-238207CS Specifications
Manufacturer:
Century Spring Corp
Series:
Packaging:
Box
Type:
Flat
Thread/Screw/Hole Size:
Diameter - Inside:
0.323" (8.20mm)
Diameter - Outside:
0.906" (23.01mm)
Thickness:
0.028" (0.70mm)